• slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


ÇANAKKALE SAVAŞLARI 

Diriliştir, uyanıştır, kurtuluştur 
Gariban mahallesine gelip,
Yoksul halkı sömürmeye çalışan ZİBİDİLERE
Kafa tutuştur,
Bir Milletin şaha kalkıp, yeniden DOĞUŞUDUR
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
NAMUSUN Müdaafasıdır,
Bir KAHRAMANLIK Destanıdır,
Ayşe Bacıların,Fatma kadınların 
Mazlum bir MİLLETİN zalimlere  HAYKIRIŞI’dır.
Bir MİLLETİN her türlü olumsuzluğa rağmen EMPERYALİZME teslim olmayışıdır
Salt Teknolojinin değil,
İNANCIN ve İMAN gücünün ZAFERİ’dir.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
Sarışın, MAVİ GÖZLÜ KURDUN doğuşudur.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI 
Onbeşlilerin, yetmişbeşlilerin omuz,omuza savaştığı,
Milletin her ferdinin VATAN uğruna yarıştığı,
LAZ’ın, KÜRD’ün, ÇERKEZ’in, HERKES’in
VATAN uğrunda, bir olup karıştığı,
Ay ve yıldızıyla BAYRAKLAŞTIĞI
DESTANLAŞTIĞI
Bir KAHRAMANLIK Abidesidir.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI 

TÜM ŞÜHEDANIN MEKANI CENNET OLSUN İNŞAALLAH.

NE MUTLU TÜRK’üm DİYENE


Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri basında şehit düşmüş kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyor, Polis Teşkilatımızın 176. yıl dönümünü canı gönülden kutluyoruz.


Hemşehrilerimizden İsmail AKPINAR'IN Babası Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz


Hemşehrilerimizden Süleyman YOKUŞ'UN Validesi Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.


Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101'uncu yıl dönümünü, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' olarak, milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. 

Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir.

Milletimizi ortak bir hedef etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz,  vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, ecdadımızın gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymaktadır.

Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın umutlarının yeşertilmesi, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, şahsiyet ve vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi hepimize ait olan bir sorumluluktur. Bu mesuliyet aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan Şehitlerimiz ve Gazilerimize olan borcumuzu da ifade etmektedir.

Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünde, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.


Türk Dünyası Oyunları 

Mangala oyunu ve Aşık oyunu 

21 Kasım günü saat 10:00'da Özbek mahallesi kapalı semt pazarında yapacaktır 


Türk Dünyası Oyunları nın ikincisini Gerçekleştireceğiz


Yönetim kurulu üyemiz Abdulrauf YASHAR'ın Kayın validesi Ulgay PAPATYA vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı ve sabırlar  diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.


Yönetim kurulu üyemiz Abdulrauf YASHAR'ın Kayın validesi Ulgay PAPATYA vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı ve sabırlar  diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.


Dernek başkanımız Seyfettin BORA'NIN Anne annesi ninemiz hakkın rahmetine kavuşmuştur.   Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.Taziyemiz Özbek semt pazarı yanındaki taziye evinde
OKUMAK SİZDEN ÖDÜLLENDİRMEK BİZDEN 


Şanlıurfa Ceylanpınar Özbek mahallesi Aksakallılarıdan Dernek yönetim kurulu üyemiz Abdüllatif ERENCİ'nin babası Dernek başkanımız Seyfettin BORA'nın amcası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhume Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz

 Cenaze namazı ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkand camiinde kılınacaktır.


Türk Dünyası Oyunları Şenliğimizin 3. Bu yıl 22.04.2023 günü Özbek mahallesi Özbek Semt pazarında yapılacak.


Hafta sonu gezi düzenlenecektir tüm üyelerimizi bekliyoruz.


ATA YURTTAN ANA YURDA HİCRETİMİZİN 40. YILINDA 40 HATİM PROGRAMINA DAVETLİSİNİZ. 


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sponsorlarımız
Güney Türkistan’da Katliam Var

Yaklaşık bir ay önce “Güney Türkistan, Doğu Türkistan Olmasın” başlıklı bir yazı yazmıştım. Yazıda, şuan Güney Türkistan’da neler yaşandığını, ABD destekli Afgan devletinin Türkler aleyhine olan projelerinden bahsetmiştim. Afgan devletinin şimdiki hedefinin Güney Türkistan’da nüfusun %90’dan fazlasının Türk olduğu Faryab şehri olduğunu anlatmıştım. Afgan devleti için bu şehirdeki Türk gücünü kırmak çok önemli. Zira, şehir, stratejik bir mevkide bulunuyor. Yıllardır şehirde kendi otoritesini oluşturamayan Afgan devleti, terör örgütlerinden yararlanmak istiyor. Bu iş için de Taliban örgütü bulunmaz taşerondur. Zaten, bu, Afgan devletinin daha önceden beri uyguladığı bir stratejidir. Yani, Güney Türkistan’daki Türkleri sindirmek ve asimilasyona uğratmak için kendisi girebildiği yerlere kendisi, gücü yetmeyen yerlere de taşeron terör örgütleri kullanıyor. Faryab’da da öyle oldu.

Faryab şehrini eskiden beri gözüne kestiren Afgan devleti, Taliban terör örgütünü kullandı. Fakat, bölgedeki Türk komutan ve gönüllüleri, Taliban’a Faryab’ı dar ettiler. Türk gönüllüler karşısında Taliban’ın aciz kaldığını gören Afgan rejimi, bu sefer daha kirli bir oyunu sergileyerek, Taliban’a karşı savaşan Türk komutanları tutuklatıp, birliklerini dağıttı. Sebep olarak da oradaki halkı, devletin koruyacağını vaat ediyordu. Ancak, Taliban’a karşı savaşan Türk komutanlar tutuklandıktan birkaç gün sonra Faryab’ın birçok bölgesi, Taliban terör örgütü tarafından işgal edildi. Buna rağmen Taliban, Faryab’ı tamamen kontrol altına alamadı.

Faryab’da terör kartı başarısız olan Afgan devleti, bu sefer de anayasaya aykırı hareket ederek, nüfusunun neredeyse tamamına yakın olan Türk olan Faryab şehrine, bölgeyi hiç bilmeyen Peştun bir vali atadı. Fakat Faryab ve Güney Türkistan’ın diğer bölgelerinde, Afgan devletine karşı protestolar başladı. Nihayet, günler sonra Afgan rejimi, Peştun valiyi geri çağırmak zorunda kaldı.

Ancak, anlaşılan Türk milletinin haklı direnişi, ırkçı Afgan devletini nasıl sinirlendirmişse, yeniden terör örgütü Taliban’ın eliyle Türklerden intikam almaya başladı. Önceden, halkı, Afganistan ordusunun koruyacağını vaat ederek, Taliban’a karşı savaşan Türk komutanları tutuklayıp, gönüllü birliklerini dağıtan Afgan devleti, sözünde durmadı. Afgan rejimi, 2-3 gündür Güney Türkistan’ın Faryab, Saripul, Cüzcan eyaletlerinde durduk yere “taktiksel geri çekilme” adı altında orduyu geri çektiler. Daha beteri, bazı bölgelerde ordu geri çekilirken silahlarını, toplarını hatta tanklarını bile Taliban’a bıraktılar. Tek kurşun bile atmadan ordunun geri çekilmesinin ne demek olduğunu, yakın tarihimizden biliyoruz.

Peki, Afgan ordusunun silahlarıyla donan Taliban ne mi yaptı? Resmen katliam. Faryap, Saripul ve Cüzcan’da bazı ilçelerin Taliban kontrolüne geçmesiyle ilgili haberler geliyor. Onlarca şehit ve yüzlerce esir var. Türk milleti, Güney Türkistan’da resmen varoluş mücadelesi veriyor. Bunlar daha bize yansıyanlar. Bölgedeki iletişim hatları Taliban tarafından tahrip edildiği için haberler maalesef çok kısıtlı.

Önceki yazımda da belirtmiştim, bize düşen vazife, Güney Türkistan’ı yalnız başına bırakmamak ve elimizden geldiği kadar onlara destek olmaktır. Doğu Türkistan’ı kaybettik, bari Güney Türkistan’a sahip çıkalım.Senan KAZIMOĞLU
Okunma Sayısı: 593


3.238.180.174
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Senan KAZIMOĞLU

QHA

QHA

Hakan DİKMEN

QHA

YASEMİN GÜLER

ÇETİN ARPA

ATALAY DEMİRCİ

Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top