• slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


ÇANAKKALE SAVAŞLARI 

Diriliştir, uyanıştır, kurtuluştur 
Gariban mahallesine gelip,
Yoksul halkı sömürmeye çalışan ZİBİDİLERE
Kafa tutuştur,
Bir Milletin şaha kalkıp, yeniden DOĞUŞUDUR
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
NAMUSUN Müdaafasıdır,
Bir KAHRAMANLIK Destanıdır,
Ayşe Bacıların,Fatma kadınların 
Mazlum bir MİLLETİN zalimlere  HAYKIRIŞI’dır.
Bir MİLLETİN her türlü olumsuzluğa rağmen EMPERYALİZME teslim olmayışıdır
Salt Teknolojinin değil,
İNANCIN ve İMAN gücünün ZAFERİ’dir.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
Sarışın, MAVİ GÖZLÜ KURDUN doğuşudur.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI 
Onbeşlilerin, yetmişbeşlilerin omuz,omuza savaştığı,
Milletin her ferdinin VATAN uğruna yarıştığı,
LAZ’ın, KÜRD’ün, ÇERKEZ’in, HERKES’in
VATAN uğrunda, bir olup karıştığı,
Ay ve yıldızıyla BAYRAKLAŞTIĞI
DESTANLAŞTIĞI
Bir KAHRAMANLIK Abidesidir.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI 

TÜM ŞÜHEDANIN MEKANI CENNET OLSUN İNŞAALLAH.

NE MUTLU TÜRK’üm DİYENE


Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri basında şehit düşmüş kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyor, Polis Teşkilatımızın 176. yıl dönümünü canı gönülden kutluyoruz.


Hemşehrilerimizden İsmail AKPINAR'IN Babası Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz


Hemşehrilerimizden Süleyman YOKUŞ'UN Validesi Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.


Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101'uncu yıl dönümünü, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' olarak, milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. 

Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir.

Milletimizi ortak bir hedef etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz,  vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, ecdadımızın gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymaktadır.

Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın umutlarının yeşertilmesi, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, şahsiyet ve vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi hepimize ait olan bir sorumluluktur. Bu mesuliyet aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan Şehitlerimiz ve Gazilerimize olan borcumuzu da ifade etmektedir.

Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünde, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.


Türk Dünyası Oyunları 

Mangala oyunu ve Aşık oyunu 

21 Kasım günü saat 10:00'da Özbek mahallesi kapalı semt pazarında yapacaktır 


Türk Dünyası Oyunları nın ikincisini Gerçekleştireceğiz


Yönetim kurulu üyemiz Abdulrauf YASHAR'ın Kayın validesi Ulgay PAPATYA vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı ve sabırlar  diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.


Yönetim kurulu üyemiz Abdulrauf YASHAR'ın Kayın validesi Ulgay PAPATYA vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı ve sabırlar  diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.


Dernek başkanımız Seyfettin BORA'NIN Anne annesi ninemiz hakkın rahmetine kavuşmuştur.   Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.Taziyemiz Özbek semt pazarı yanındaki taziye evinde
OKUMAK SİZDEN ÖDÜLLENDİRMEK BİZDEN 


Şanlıurfa Ceylanpınar Özbek mahallesi Aksakallılarıdan Dernek yönetim kurulu üyemiz Abdüllatif ERENCİ'nin babası Dernek başkanımız Seyfettin BORA'nın amcası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhume Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz

 Cenaze namazı ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkand camiinde kılınacaktır.


Türk Dünyası Oyunları Şenliğimizin 3. Bu yıl 22.04.2023 günü Özbek mahallesi Özbek Semt pazarında yapılacak.


Hafta sonu gezi düzenlenecektir tüm üyelerimizi bekliyoruz.


ATA YURTTAN ANA YURDA HİCRETİMİZİN 40. YILINDA 40 HATİM PROGRAMINA DAVETLİSİNİZ. 


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir
Sponsorlarımız
Yıllar geçse de ne tarih, ne de halkımız 31 Mart Soykırımını asla unutmadı

Azerbaycan Milletvekili Sayın Meşhur Memmedov Hakan Dikmen’e 31 Mart Azerbaycan halkına karşı Soykırım günü ile bağlı konuştu..

Milletvekili Meşhur Memmedov – “1918Yılının Mart Soykırımından bizleri tam 103 yıl ayırıyor. Ermeniler efsanevi “Büyük Ermenistan” fikrini gerçekleştirmek için yıllarca yurttaşlarımıza karşı etnik temizlik ve soykırımlar hayata geçirmişler. İşte, Azerbaycan halkının başına gelen en büyük trajedilerden biri de, Bakü Sovyeti’nin doğrudan desteğiyle faaliyet gösteren Taşnak-Bolşevik silahlı gruplarının Mart-Nisan ayları, 1918 yılında gerçekleştirdiği kitle katliamlarıdır, dedi.

Milletvekili – Böyleki, Bakü Halk Komiserleri Konseyi Başkanı Stepan Şaumyan liderliğindeki Bolşevik-Taşnak rejimi döneminde, Bolşeviklerin yerel halk arasında herhangi bir otoritesi veya sosyal desteği yoktu. Aslında Ekim 1917 yılında Bakü Sovyeti seçimlerinin sonuçlarında da bu açıkça görülüyordu. Bu nedenle Stepan Şaumyan, Bakü’de Azerbaycanlılara karşı ulusal bir katliam yapmak, beşikte iken uyanmakta olan ulusal kurtuluş hareketini bastırmak, Müsavat partisinin toplumsal tabanını zayıflatmakla beraber Müslümanlara da iyi bir ders vermek istiyordu.

1918yılının Mart ayında Bakü’deki soykırımda, Taşnaktsütyun bir Bolşevik darbe düzenledi. Öte yandan I.Dünya Savaşı’nın cephelerinden çekilen Ermeni askerleri, subayları S.Şaumyan tarafından Bakü’de örgütlendirilmişti. Daha sonra 1918yılı 19 Nisan Bakü Sovyeti’nin bir toplantısında Şaumyan, Bakü’nün milli kompozisyonundan çok korktuğunu ve Ermeni-Taşnak alaylarının yardımını asla reddedemeyeceğini itiraf etmişti, söyledi.

Azerbaycan Milletvekili – “31 Martın sabahı, tüm ermeni askeri birliklerinin liderleri aynı zamanda, silahlı ermeni aydınları, Devrimci Savunma Komitesi’nin karargahına geldiler. Buradan bilgilendirilerek Müslüman mahallelere gönderildiler. İyi silahlanmış ve iyi eğitilmiş ermeni askerleri Müslümanların evlerine baskınlar yapıyor, sakinleri öldürüyor, çocukları hançer ve süngülere geçiriyor, küçük çocukları yanan evlere atıyordular. Sivil nüfusu dehşete düşüren ve hedeflerine ulaşmak için her türlü zulme başvuran Bolşevik-Ermeni cellatlar, Müslüman kadınları daha şiddetli bir şekilde öldürüyordu.

Sadece şehrin bir yerinde, kulakları, burunları kesilmiş, karınları yırtılmış 57 Müslüman kadının cesedi bulundu. Birçok genç kadın diri diri duvara çivilenmiş halde bulundu. Makineli tüfekler ilk olarak şehrin uygun yerlerine kaçan nüfusu vurmak için konuşlandırılmıştı, bir sözle, tam bir dehşetti.

Korkunç bir soykırıma maruz kalan Azerbaycanlılar, 31 Mart’ta direnişi durdurdular. Lakin Ermeni Taşnak birlikleri 2 Nisan gecesine kadar soykırıma devam ettiler.

Ne yazık ki, Taşnak-Bolşevik askeri birlikleri, Bakü’den sonra Karabağ’ın yanı sıra Doğu Anadolunun yanı sıra, Güney Azerbaycan’da Azerbaycan halkına karşı soykırımlar gerçekleştirdi.

Tarihimizi çok iyi bilen ve Ermeni karakterine aşina olan milli lider Haydar Aliyev’in 26 Mart 1998 yılında imzaladığı Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının “Azerbaycanlıların Soykırımı Üzerine” Kararı, bu yaşanılan dehşetlere yeterli bir siyasi değerlendirme verdi ve bununla da 31 Mart “Azerbaycanlıların Soykırımı Günü” ilan edildi.

Vatan Savaşı Zaferimizden sonra ermeni işgalinden kurtarmış olduğumu  Karabağımızda şehir ve köylerin yıkıldığını, tarihi eserlerin halini gördüğümüzde bir kez daha Ermeni vahşetlerine yakından tanık oluyoruz. Maalesef geçen yüzyılda yaşanan Mart soykırımından yetinmediler ve Hocalı trajedisini gerçekleştirerek bir kez daha kendi vahşiliklerini dünyaya kanıtlamış oldular.

Yıllar geçmesine rağmen ne tarih ne de halkımız bu zulmü unuttu ve soykırımın kurbanları her yıl saygıyla yad edilmekte.

Bir çok ülkelerin diplomatik temsilcilerinin işgalden kurtarılmış topraklarımıza tekrar tekrar ziyaretlerinde, ülkemizle işbirliği yapan ülkeleri temsil eden diplomatlar, Ermeni zulmünü kendi gözleriyle görüyor ve Azerbaycan’ın gerçek sesini, ermenilerin bu yaptıkları vahşilikleri tüm dünyaya duyuracaklarına umut ediyoruz.

Azerbaycan devleti emin ellerde, güçlü bir devletimiz, güçlü bir devlet başkanımız, profesyonel bir ordumuz var. Halkımız bu trajedileri bir daha asla yaşamayacaktır, onlar her daim yaptıklarıyla soykırım kurbanlarının ruhlarını sevindirecektir – diye belirtti..Hakan DİKMEN
Okunma Sayısı: 568


3.238.180.174
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Senan KAZIMOĞLU

QHA

QHA

Hakan DİKMEN

QHA

YASEMİN GÜLER

ÇETİN ARPA

ATALAY DEMİRCİ

Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top