• slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


ÇANAKKALE SAVAŞLARI 

Diriliştir, uyanıştır, kurtuluştur 
Gariban mahallesine gelip,
Yoksul halkı sömürmeye çalışan ZİBİDİLERE
Kafa tutuştur,
Bir Milletin şaha kalkıp, yeniden DOĞUŞUDUR
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
NAMUSUN Müdaafasıdır,
Bir KAHRAMANLIK Destanıdır,
Ayşe Bacıların,Fatma kadınların 
Mazlum bir MİLLETİN zalimlere  HAYKIRIŞI’dır.
Bir MİLLETİN her türlü olumsuzluğa rağmen EMPERYALİZME teslim olmayışıdır
Salt Teknolojinin değil,
İNANCIN ve İMAN gücünün ZAFERİ’dir.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
Sarışın, MAVİ GÖZLÜ KURDUN doğuşudur.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI 
Onbeşlilerin, yetmişbeşlilerin omuz,omuza savaştığı,
Milletin her ferdinin VATAN uğruna yarıştığı,
LAZ’ın, KÜRD’ün, ÇERKEZ’in, HERKES’in
VATAN uğrunda, bir olup karıştığı,
Ay ve yıldızıyla BAYRAKLAŞTIĞI
DESTANLAŞTIĞI
Bir KAHRAMANLIK Abidesidir.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI 

TÜM ŞÜHEDANIN MEKANI CENNET OLSUN İNŞAALLAH.

NE MUTLU TÜRK’üm DİYENE


Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri basında şehit düşmüş kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyor, Polis Teşkilatımızın 176. yıl dönümünü canı gönülden kutluyoruz.


Hemşehrilerimizden İsmail AKPINAR'IN Babası Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz


Hemşehrilerimizden Süleyman YOKUŞ'UN Validesi Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.


Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101'uncu yıl dönümünü, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' olarak, milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. 

Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir.

Milletimizi ortak bir hedef etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz,  vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, ecdadımızın gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymaktadır.

Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın umutlarının yeşertilmesi, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, şahsiyet ve vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi hepimize ait olan bir sorumluluktur. Bu mesuliyet aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan Şehitlerimiz ve Gazilerimize olan borcumuzu da ifade etmektedir.

Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünde, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.


Türk Dünyası Oyunları 

Mangala oyunu ve Aşık oyunu 

21 Kasım günü saat 10:00'da Özbek mahallesi kapalı semt pazarında yapacaktır 


Türk Dünyası Oyunları nın ikincisini Gerçekleştireceğiz


Yönetim kurulu üyemiz Abdulrauf YASHAR'ın Kayın validesi Ulgay PAPATYA vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı ve sabırlar  diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.


Yönetim kurulu üyemiz Abdulrauf YASHAR'ın Kayın validesi Ulgay PAPATYA vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı ve sabırlar  diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.


Dernek başkanımız Seyfettin BORA'NIN Anne annesi ninemiz hakkın rahmetine kavuşmuştur.   Merhumeye Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Cenaze namazı bugün ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkant camiinde kılınacaktır.Taziyemiz Özbek semt pazarı yanındaki taziye evinde
OKUMAK SİZDEN ÖDÜLLENDİRMEK BİZDEN 


Şanlıurfa Ceylanpınar Özbek mahallesi Aksakallılarıdan Dernek yönetim kurulu üyemiz Abdüllatif ERENCİ'nin babası Dernek başkanımız Seyfettin BORA'nın amcası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhume Allah'tan rahmet diliyoruz ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz

 Cenaze namazı ikindi namazına müteakip Ceylanpınar Özbek mahallesi Semerkand camiinde kılınacaktır.


Türk Dünyası Oyunları Şenliğimizin 3. Bu yıl 22.04.2023 günü Özbek mahallesi Özbek Semt pazarında yapılacak.


Hafta sonu gezi düzenlenecektir tüm üyelerimizi bekliyoruz.


ATA YURTTAN ANA YURDA HİCRETİMİZİN 40. YILINDA 40 HATİM PROGRAMINA DAVETLİSİNİZ. 


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız, biz ki Türk oğlu Türk'üz; biz ki milletlerin en kadimi ve en ulu'su Türk'ün başbuğuyuz! -Emir Timur

EMİR TEMÜR

    Emir Temür (Timur) Türk Tarihinin yetiştirdiği ender cihangirlerden birisidir. Temür sadece başarılı bir komutan değil, aynı zamanda büyük bir devlet adamıdır.

    Emir Temür devrinin sadece Türk Dünyasının değil tüm dünyanın Rönesans’ıdır.

    Emir Temür Türkistan’da büyük bir devlet kurmuş, ömrünü “Türk Cihan Hâkimiyeti Mefkûresine” adamış, 35 yıllık emirliğinin her dakikasını mücadele ve devlete hizmetle geçirmiş bir şahsiyettir. Fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olmasına rağmen meziyeti, kabiliyeti, gayreti ve mücadeleci ruhu ile büyük bir devlet kurmayı başarmıştır.

    Türk Milletinin övüncünü sağlayan, büyük işler başarmış bu cihangir şahsiyet; kuzeyde İtil ırmağı, güneyde Bada, batıda İzmir, doğuda Çin’e kadar uzanan uçsuz bucaksız bir coğrafyada büyük bit Türk Devleti kurarken, “Türk Cihan Hâkimiyeti mefkûresini” devamlı taşımış ve gerçekleştirmiştir. Türkistan’da Moğol hâkimiyeti yerine Türk Hâkimiyetini getirerek, Oğuz Kağan’ın “Çadırımız gök, Bayrağımız güneş olsun” , Cengiz Han’ın “ Gökyüzünde bir tane güneş ve bir tane ay varken, Yeryüzünde nasıl iki hâkim olabilir?” düşüncelerini yani “Cihan Hâkimiyeti” mefkûresini “ Tanrı nasıl gökte bir tane ise, sultanda yerde bir tane olmalıdır. Dünya iki hükümdara yetecek kadar geniş değildir.” Diyerek yerine getirmiştir.

    İkinci defa 1402 yılında “Türk Birliğini” gerçekleştiren Emir Temür, Moskova’dan Delhi’ye, İzmir’den Çin’e kadar uzanmış ve Türk âleminin gördüğü son büyük Türk Birliğini kurmayı başarmıştır.

    Bundan dolayı Emir Temür’ün tarihte oynadığı rol Türkiye Tarihi açısından çok önemlidir. Zira nasıl İstanbul ve Trabzon’un fatihi Fatih Sultan Mehmet ise, İzmir’in fatihi de Emir Temür’dür.

    Emir Temür hakkında Türkiye’deki tarih anlayışı objektiflikten uzak kalmış, Emir Temür Osmanlı’yı yendi diye tek yanlı hükümler ve ağır suçlamalarda bulunulmuş, Şimdi de Rusları Osmanlı İmparatorluğunun başına musallat ederek yıkılmasında önemli rol oynamış yaftası yakıştırılmıştır.

    Emir Temür soyca Türk’tür. Resmi yazışmalarda “ Mentemür, Tanrı kulu” şeklinde imzasını atarken, Türklüğü konusunu;

“Biz ki Mülükü Turan, Emir-i Türkistanız,

 Biz ki Türk oğlu Türk’üz,

 Biz ki Milletlerin en kadîmi ve en ulu’su,

 Türk’ün Başbuğuyuz.” Diyerek dile getirmiştir.

  Emir Temür’ü ve mücadelesini Mete, Atilla, Bilge Kağan, Fatih ve Yavuz gibi birçok Türk hükümdarlarının “ Türk Dünya Hâkimiyeti Mefkûresi” düşüncesinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

  Şubat 18 yılında gözlerini hayata yummuştur. Kutlu tini şad, durağı uçmag olsun.


18.02.2022

Okunma Sayısı: 369


18.207.240.77
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

Senan KAZIMOĞLU

QHA

QHA

Hakan DİKMEN

QHA

YASEMİN GÜLER

ÇETİN ARPA

ATALAY DEMİRCİ

Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top